מאמרים

גשם של הוצאות - חלק II

אומנם להלוואות קצרות ומהירות תהיינה גם ריביות גבוהות, לכן כדי לבצע עסקה בקנה מידה גדול כמו דירה, פתיחת עסק או יזמות, כדי לפנות לבנקים כדי להשיג הלוואה בצורת משכנתא או אם מדובר בעסקה משתלמת, ישנם לא מעט משקיעים פרטיים שישמחו להשקיע בעסקה שעשויה להניב רווחים גבוהים.

לעיתים קרובות, אנשים נקלעים לצרות כלכליות גדולות, וכל החברות הגדולות מפנות להם עורף, משום שהם מאמנים כי אנשים אלו לא יוכלו להחזיר את סכום הכסף המדובר. לאנשים כאלו, לעיתים קרובות, אין ברירה אלא ללכת לשוק האפור ולבקש כסף מהעולם התחתון. במקומות כאלו נותנים כמעט כל סכום מבוקש בלי שום בעיה, בידיעה כי הם ישיגו מהאדם את הכסף בחזרה, בכל מחיר. גם אם הם יאלצו לפגוע בו פיסית, ולא רק בו אלא גם בבני משפחתו, בחבריו ועוד. אנשים כאלו יעשו הכול כדי להשיג את הכסף והם ירגישו כי כל עוד מדובר בכסף שלהם, מותר להם לעשות הכול. כמובן שבשוק האפור הריבית היא הגבוהה ביותר, אין שום חוק שמגן על האנשים התמימים שפונים לדרכים אלו, ועליהם להיזהר ולחשוב עשרות פעמים לפני עשיית תעד שכזה.

לכן בפעם הבאה שתצטרכו סכום כסף מסוים בשביל לגמור איזו חודש לחוץ, בין אם זה תשלום לשירותי מדביר, תשלום לטיפולי מדביר או כל דבר אחר, יש לחשוב פעמיים לפחות לפני שלוקחים הלוואה, ובמיוחד ממי אתם לוקחים אותה.

חזרה לחלק ראשון