מאמרים

גשם של הוצאות

מתי בפעם האחרונה נכנסתם לחשבון הבנק שלכם וראיתם שיש לכם ערימות בלתי נדלות של מזומנים? הרים של זהב גודשים ונופלים מתוך הכספומט? כנראה שלא בזמן האחרון. ובמיוחד לא בתקופת החורף כאשר בנוסף להוצאות הרגילות של הילדים והמשפחה, נוספו הוצאות החימום, הכנת הרכב לחורף ועוד כל מיני הפתעות לא צפויות שרוקנו אתכם מכל כספכם. בתקופות כאלו אנשים רבים נוטים לקחת הלוואות מהבנקים, מחברות פרטיות ולעיתים כשאין שום ברירה, אף שמאוד לא מומלץ, גם מהשוק האפור.

לקיחת הלוואה היא צעד מאוד לא פשוט וצריך לחשוב טוב מאוד אם תהיו מסוגלים להחזיר אותה. לרוב, אלא אם כן מדובר בהלוואה שנלקחה מחבר קרוב, אי החזרת הכסף תלויה בריבית גבוהה, כדי שלמלווים יהיה רווח מכל העניין. צריך לחשוב על זה במיוחד שכשמלווים סכום גבוהה, משום צריך להחזיר הרבה יותר ממה שהילוותם. לצורך העניין כל דבר שתצרכו בעזרת הכסף הזה יעלה הרבה יותר ממה שהוא באמת, למשל, שירותי מדביר יעלו כארבע מאות שקלים במקום כשלוש מאות שקלים במחיר רגיל. יש לחשוב על הכסף המולווה ככסף בעל ערך נמוך הרבה יותר מהמטבע המקורי.

ישנן לא מעט חברות שנותנות הלוואות וניתן למצוא כאלו בכל מקום ובקלות. להתחיל מחברות האשראי שנותנות הלוואות קצרות מועד, לעיתים בתנאים ממש טובים. למשל אם התחלתם בסדרה של טיפולי הסרת שיער, ודווקא חסר לכם כסף לטיפול האחרון, יכול להיות שחברת אשראי היא הפיתרון.

המשך מאמר